Зайцівська гімназія-філія Кислянського ліцею Зайцівської сільської ради

 

Результати оцінювання якості освіти (самооцінювання) 2022-2023 н.р.

 

Довідка

про підсумки самооцінювання в Зайцівської гімназії-філії Кислянського ліцею

у 2022-2023 навчальному році за напрямом

«Управлінська діяльність в закладі освіти»

 

У закладі освіти розроблено Стратегію діяльності та розвитку закладу на 2020-2025 р.р. (далі - Стратегія), яку схвалено на засіданні педагогічної ради (протокол від 31.08.2022р. №) та затверджено начальником відділу освіти, молоді та спорту. Стратегія містить розділи і відповідні проекти: «Управління закладом», «Кадрове забезпечення освітнього процесу»,«Інформаційно-освітнє середовище», «Освітній процес», «Виховна система», «Здорова особистість», «Соціально-пчихологічний супровід», «Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу». Стратегія розвитку оприлюднена на сайті закладу освіти, враховує специфіку та умови діяльності закладу освіти, засади державної політики у галузі освіти, нормативно-правові акти, які регулюють діяльність закладу освіти. За результатами вивчення до, встановлено, що при розробленні відповідного документа заклад освіти створює робочі групи для підготовки пропозицій за певними напрямами, здійснює моніторинг досягнення цілей, які визначені в Стратегії розвитку. Водночас у Стратегії розвитку закладу освіти не прослідковується відповідність термінів реалізації документу об’єму та змісту стратегічних цілей. Відсутні конкретно розроблені операційні завдання для реалізації стратегічних цілей.

Річний план роботи закладу, схвалений педагогічною радою (протокол від 31.08.2022р.№), розроблений відповідно до освітньої програми, структура

річного плану відповідає структурі стратегії розвитку. До його розроблення залучалась переважна більшість педагогічних працівників. Закладом здійснюється аналіз виконання річного плану за напрямами, які визначаються закладом освіти з урахуванням вимог законодавства(частина 3 ст. 41 Закону України «Про освіту»). Річний план роботи оприлюднено на сайті школи.

Разом з тим у річному звіті відсутня інформація про виконання Стратегії розвитку закладу освіти.

Більшість педагогічних працівників вважають, що педагогічна рада функціонує системно і ефективно, на її засіданнях розглядаються актуальні питання діяльності закладу освіти.

У закладі освіти розроблено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти, яке схвалено на засіданні педагогічної ради (протокол від 31.08.2022р. №) та затверджено директором закладу освіти (наказ № від 01.09.2022 р.) , оприлюднено на вебсайті (далі-Положення). У розробці  Положення брали участь троє з опитаних педагогічних працівників. За результатами опитування керівника закладу освіти, до розроблення Положення залучалися всі педагогічні працівники закладу.

Положення містить правила і процедури оцінювання здобувачів освіти,

педагогічної діяльності педагогічних працівників, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, механізму та періодичності проведення

самооцінювання. Проводиться щорічне самооцінювання за окремими освітніми напрямами. Учасники освітнього процесу залучаються до проведення

самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти (залучаються до опитування).

У 2022/2023 навчальному році здійснювалось самооцінювання освітнього середовища, системи оцінювання, педагогічну діяльність та управлінську діяльність (довідка від 22.06.2023 р.). У протягом 2022-2023 навчального року було проведено самооцінювання системи оцінювання в закладі освіти. Протягом березня 2023 року проведено самооцінювання управлінської діяльності в закладі освіти (довідка від 20.03.2023 р.). Результати самооцінювання оприлюднені на сайті закладу освіти та враховані під час річного планування.

Керівництво закладу освіти вживає заходів для створення належних умов діяльності закладу освіти, вивчає стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, звертається із відповідними клопотаннями про виділення коштів до

засновника.

     Переважна більшість педагогічних працівників вважає, що керівництво закладу освіти сприяє створенню психологічно комфортного середовища, яке забезпечує конструктивну взаємодію здобувачів освіти, батьків,педагогічних та інших працівників. Анкетування здобувачів освіти зазначає, що переважна більшість учнів відвідують заклад освіти здебільшого охоче. Окремі батьки відмічають, що небажання дитини йти  до школи пов’язане з особистим ставленням до навчання.

Батьки в анкетах вказують, що їм завжди вдається поспілкуватися з керівництвом закладу освіти та досягти взаєморозуміння, найчастіше розраховують у розв’язанні проблемних ситуацій з дитиною на класного

керівника або керівника закладу освіти. Загалом здобувані освіти, педагогічні працівники вважають, що керівництво школи доступне та відкрите до

спілкування. Керівництво закладу освіти стверджує, що комунікація з

учасниками освітнього процесу здійснюється за допомогою телефонного зв’язку, мережі Viber, індивідуальних бесід.

Водночас, варто зазначити, що у закладі освіти є журнал особистого прийому громадян, але відсутні записи також відсутні записи у журналі

Реєстрації звернень громадян.

Отже можна зробити висновок, що у закладі освіти не практикуються письмові звернення учасників освітнього процесу до керівництва закладу освіти.

Оскільки звернення учасників  освітнього процесу до керівництва

документально не зафіксовано, неможливо прослідкувати відповідні заходи реагування.

Заклад освіти має власний вебсайт, здійснює наповнення та оновлення інформаційних ресурсів. Більшість опитаних батьків отримують інформацію про діяльність закладу освіти з сайту.

У закладі освіти працює 14 педагогічних та 10 технічних працівників. Штат закладу сформовано відповідно до штатного розпису та освітньої програми, вакансії відсутні.

Проте окремі вчителі викладають навчальні предмети не за фахом, в межах різних освітніх галузей. Так, музичне мистецтво, мистецтво, фізичну культуру викладає вчитель біології; основи здоров’я викладає вчитель фізкультури.

3 метою матеріального та морального заохочення педагогічних працівників до підвищення якості освітньої діяльності, саморозвитку, здійснення інноваційної освітньої діяльності керівництво закладу освіти звертається з клопотаннями про нагородження педагогічних працівників грамотами та подяками органів управління освітою та місцевого самоврядування, здійснює преміювання педагогічних працівників.

Загалом педагогічні працівники задоволені або переважно задоволені мотиваційними заходами, які практикуються у закладі освіти.

У закладі  освіти створено умови для реалізації прав і обов’язків учасників освітнього процесу. Усі батьки, які брали участь в анкетуванні, та переважна більшість здобувачів освіти і педагогічних працівників вважають, що їхні права як учасників освітнього процесу не порушуються.

Більшість респондентів вважають, що управлінські рішення приймаються з урахуванням пропозицій педагогів, батьків та здобувачів освіти.

У школі створено учнівське самоврядування, члени якої взаємодіють між собою та керівництвом закладу освіти. За словами керівника закладу освіти під час опитування, у школі функціонує батьківський комітет, документація щодо його діяльності в наявності.

Рада школи передбачена Статутом закладу освіти та створена і функціонує в закладі.

Спілкування між учасниками освітнього процесу відбувається індивідуально, на батьківських зборах та через соціальні мережі.

Керівництво закладу освіти підтримує окремі освітні та громадські ініціативи учасників освітнього процесу, які спрямовані на сталий розвиток закладу освіти та участь у житті місцевої громади (участь у екскурсіях, відвідування театру). Більшість опитаних учнів вказують, що постійно беруть участь у класних та загальношкільних заходах та часто – у заходах громади. Майже всі педагогічні працівники вважають, що керівництво підтримує їхні ініціативи щодо розвитку закладу освіти і місцевої громади.

Більше половини опитаних батьків задоволені організацією освітнього процесу в школі - 56%,   38% - переважно задоволені.

Тривалість перерв у школі -10-15 хвилин.

При складанні розкладу навчальних занять, як зазначив заступник директора закладу освіти, використовується навчальний план, санітарні вимоги, запити педагогічних працівників. Представник учнівського самоврядування зазначає, що їхня думка при складанні розкладу враховується. Разом з тим, результати опитування свідчать, що всі учні цілком або переважно задоволені розкладом занять.

Розклад навчальних занять сформовано відповідно до освітньої програми, при його складанні враховано гігієнічні норми, зокрема під час розподілу навчального навантаження врахована розумова діяльність учнів в різні дні навчального тижня.

Педагогічними працівниками заходи з дотримання здобувачами освіти політики академічної доброчесності проводяться не регулярно. Це підтверджує більшість здобувачів освіти під час анкетування. В школі розроблено та оприлюднено Положення про академічну доброчесність, проводиться інформаційно-просвітницька робота з учасниками освітнього процесу щодо її дотримання. Члени учнівського  самоврядування до його розроблення незалучалися. Під час вивчення документації з’ясовано, що у Положенні про внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти є окремий розділ «Система та механізми забезпечення академічної доброчесності», який визначає принципи академічної доброчесності та види відповідальності, однак не передбачає порядок виявлення та встановлення фактів її порушення. Аналіз зібраної інформації свідчить про несистематичну роботу закладу освіти з

реалізації політики академічної доброчесності.

Керівництво закладу освіти частково сприяє формуванню в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції.

Більшість педагогічних працівників зазначають, що в школі проводяться інформаційні, освітні заходи, спрямовані на формування негативного ставлення до корупції з усіма учасниками освітнього процесу.

 

 

 

З метою вдосконалення діяльності закладу освіти:

 

РЕКОМЕНДУВАТИ:

 

Керівнику закладу освіти:

  1. Залучати до розробки річного плану всіх учасників освітнього процесу, проводити обговорення розділів у травні місяці. У річному плані доповнити розділи інформацією про виконання Стратегії розвитку  закладу.
  2. Визначити пріоритетні стратегічні цілі для закладу освіти, розробити операційні завдання та забезпечити реалізацію цілей через річне планування.
  3. Звітувати щороку на загальних зборах колективу про виконання Стратегії розвитку закладу освіти.
  4. Організувати особистий прийом громадян та звернень та прописувати відповідні заходи реагування.
  5. Спланувати підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які викладають предмети не зафахом ().
  6. Звернутися з клопотанням до засновника щодо оновлення матеріальної бази закладу,створення безпечних і нешкідливих умов праці, а саме:
    1. Оновлення асфальтного покриття на території закладу освіти.
    2. Оновлення ігрового майданчику на території закладу освіти для учнів початкової школи та облаштування тіньових навісів або альтанок.
    3. Забезпечення закладу освіти швидкісним інтернетом та розміщення оптимальної кількості точок доступу для бездротового покриття приміщення закладу.
    4. Повноцінного огородження території ЗЗСО із облаштування проходу на територію закладу хвірткою.

 

Педагогічним працівникам:

1.Рекомендувати педагогічним працівникам дотримуватися принципу академічної доброчесності та формувати культуру академічної доброчесності у здобувачів освіти, інформуючи їх  про дотримання основних засад та принципів академічної доброчесності.

 

доброчесності під час проведення навчальних занять та у позаурочний час.

2.Рекомендувати педагогічним працівникам, які працюють не зафахом, пройти курси підвищення кваліфікації з тих предметів, які вони викладають у закладі освіти.

 

Завідувач філії                                   Рижикова І.І.

 

Довідка

за результатами оцінювання напряму діяльності

Зайцівської гімназії-філії Кислянського ліцею

"Управлінські процеси закладу освіти"

У закладі освіти розроблено та схвалено педагогічною радою (протокол

№ від 31.08.2022 р.) Стратегію розвитку на період 2020-2025 років.

Стратегія розвитку оприлюднена на сайті закладу освіти, враховує специфіку та умови діяльності закладу освіти, засади державної політики у галузі

освіти, нормативно-правові акти, які регулюють діяльність закладу освіти. За результатами вивчення документації, встановлено, що при розробленні відповідного документа заклад освіти створено робочу групи для підготовки пропозицій за певними напрямами, здійснювався моніторинг досягнення цілей, які визначені в Стратегії розвитку.

Річний план роботи закладу, схвалений педагогічною радою (протокол від 31.08.2022 р. №), розроблений відповідно до освітньої програми. До його розроблення залучалась переважна більшість (89%) педагогічних працівників. Закладом здійснюється аналіз виконання річного плану за напрямами, які визначаються закладом освіти з урахуванням вимог законодавства (частина 3 ст. 41 Закону України «Про освіту»). Річний план роботи  оприлюднено на сайті школи.

У закладі освіти затверджено та оприлюднено «Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти» (далі - Положення), схвалене педагогічною радою школи (протокол засідання педагогічної ради від 31.08.2022 р. №). Положення розміщено на веб-сайті закладу освіти. У закладі здійснюється комплексне само оцінювання за всіма освітніми

напрямами та узагальнене у довідках. Учасники освітнього процесу залучаються до проведення самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти (залучаються до опитування).

 

У 2022/2023 навчальному році здійснювалось самооцінювання освітнього середовища (довідка від 18.06.2023р.), само оцінювання управлінських процесів закладу освіти (довідка від 18.06.2023р.), самооцінювання системи оцінювання здобувачів освіти (довідка від  18.06.2023 р.), самооцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників закладу освіти (довідка від 18.06.2023р.). Результати самооцінювання оприлюднені на сайті закладу освіти та враховані під час річного  планування.

Керівництво закладу освіти вживає заходів для створення належних умов діяльності закладу освіти, вивчає стан матеріально-технічної бази,

планує її розвиток, звертається із відповідними клопотаннями про виділення коштів до управління освіти та органів місцевого самоврядування.

Заклад освіти бере участь у громадських проектах бюджету участі з облаштування приміщень і території закладу освіти. Так, у 2023 р. – втілено проект відновлення історичної спадщини рідного краю–встановлення пам’ятнику О.К.Тостому;  у 2021р.-щодо створення Смарт-простору у рекреації другого поверху. Заклад освіти розміщує на сайті фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, товарів, робіт, послуг.

Керівництво закладу освіти сприяє створенню психологічно комфортного середовища, яке забезпечує конструктивну взаємодію здобувачів освіти, їхніх батьків, педагогічних та інших працівників закладу. 46% учнів дуже подобається у школі, 38 % почувають себе комфортно під час

перебування у закладі освіти. Всі педагоги вважають, що їхні права у закладі освіти не порушуються.

Керівництво закладу освіти доступне для спілкування з усіма учасниками освітнього процесу.

У закладі освіти ведеться журнал прийому та обліку звернень

громадян. Усі звернення учасників освітнього процесу розглядаються вчасно та вживаються відповідні заходи реагування. Переважна більшість учасників

 

освітнього процесу задоволена загальним психологічним кліматом у закладі освіти та визнає,що керівництво відкрите та доступне для спілкування.

Заклад має такі інформаційні ресурси: офіційний сайт, групу

«Зайцівська гімназія-філія» в мережі Facebook, групу вчителів закладу освіти у Viber.

Усі інформаційні ресурси  наповнюються актуальною інформацією.

Сайт закладу створено з дотриманням вимог законодавства. Майже половина батьків отримують інформацію зі сторінки в соціальних мережах, а 35% опитаних батьків користуються сайтом закладу.

Однак, потребують оновлення матеріали розділів сайту «Матеріально-технічне  забезпечення закладу», «Оцінювання».

У закладі освіти спостерігається позитивна динаміка щодо зменшення кількості вакантних посад. На даний час вакантні посади відсутні.

Керівник закладу освіти формує штат, залучаючи працівників відповідно до штатного розпису та освітньої програми. Майже всі предмети викладаються педагогічними працівниками з відповідним фахом. Крім предмету " …………..", читає не фахівець.

У вчителя предмета «», який за дипломом учитель інформатикита трудового навчання, а викладає предмети «Англійська мова» та "Трудове навчання" немає підтвердження про проходження курсової перепідготовки з предмету «трудове навчання, англійська мова».

Пошук кадрів директором здійснюється через інформування

управління освіти, центру зайнятості, розміщення оголошень на сайті школи, на сторінках школи у соціальних мережах.

Надати необхідну допомогу та поділитися практичним досвідом з

молодими колегами допомагає система наставництва, яка діє у закладі освіти.

Моральні заохочення у вигляді грамоті подяк різного рівня за

клопотанням директора закладу освіти отримують працівники, що виявили найкращі показники в роботі.

 

Керівництво закладу освіти підтримує та заохочує інноваційну діяльність педагогічних працівників, їхню участь у професійних конференціях, семінарах,курсах тренінгах, у різних форумах. Майже всі педагогічні працівники (98%) вважають, що керівництво створює умови для постійного підвищення кваліфікації, чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації.

У закладі освіти розроблений, затверджений та оприлюднений план підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

У закладі освіти створені умови для реалізації прав та обов’язків

учасників освітнього процесу. Правила поведінки для учнів розміщено на інформаційних стендах закладу та на офіційному сайті, до їх розробки залучались представники учнівського самоврядування та вчителі. Всі

учасники освітнього процесу (78% опитаних учнів, 63% опитаних батьків, 100% опитаних педагогів) вважають, що їхні права в закладі освіти непорушуються. Практично всі пропозиції учасників освітнього процесу враховуються під час прийняття управлінських рішень.

У закладі діє Рада школи, учнівське самоврядування. У закладі освіти створено Громадську комісію з контролю за якістю гарячого харчування.

Режим роботи закладу освіти та розклад занять відповідають вимогам виконання освітньої програми закладу. Розклад навчальних занять рівномірно розподіляє навчальне навантаження відповідно до вікових особливостей здобувачів освіти.

Для розвитку обдарованих учнів у закладі освіти запроваджена система індивідуальних консультацій . 92% батьків в цілому задоволені організацією освітнього процесу в школі.

В закладі освіти наявне Положення про академічну доброчесність, якеоприлюдненена сайті.

Адміністрацією закладу освіти вживаються заходи щодо формування академічної доброчесності: проводяться круглі столи, тренінги.  У закладі

освіти розроблено та затверджено Положення про академічну доброчесність

 

(наказ від 01.09.2022р. №), що є складовою частиною внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Положення визначає механізми забезпечення

академічної доброчесності, порядок виявлення та встановлення фактів її порушення. Зазначені види академічної відповідальності педагогічних працівників та учнів за конкретні порушення академічної доброчесності.Також у закладі освіти створено комісію з питань дотримання академічної доброчесності, куди входять представники Ради школи,учнівського самоврядування та педагогічного колективу. Усі здобувачі освіти та педагогічні працівники поінформовані про дотримання академічної доброчесності

Керівництво закладу формує в учасників освітнього процесу негативне ставлення до корупції. Зокрема, впродовж 2023 року проводилися

антикорупційні навчальні заняття за матеріалами Міністерства освіти і науки України, матеріали про антикорупційне законодавство є на сайті закладу.

Рівні оцінювання за вимогами:

 

1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань – достатній рівень;

  1. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм-

достатній рівень;

3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників – достатній рівень;

Організація освітнього процесу на засадах людино центризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою - достатній рівень;

4.Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності – достатній рівень.

 

Рекомендації напрям "Управлінські процеси закладу освіти":

  1. Налагоджувати комунікації між учасниками освітнього процесу:
    1. Оновлення формату батьківських зборів;
    2. Підвищувати культуру спілкування у групах,відсутність ненасильницької і недискримінаційної комунікації.
  2. Розглянути на педраді питання професійного вдосконалення педагогів закладу у першому семестрі 2023-2024 навчального року.
  3. Спланувати інформаційні та просвітницькі заходи для формування негативного ставлення до корупції учасників освітнього процесу.

 

 

Завідувач    філії:                                                      Рижикова І.І.

Довідка

за результатами оцінювання напряму діяльності

Зайцівської гімназії-філії Кислянського ліцею

"Освітнє середовище"

Приміщення Зайцівської гімназії-філії Зайцівської сільської ради - це двоповерхова будівля, побудована у 1965 році.

Територія закладу освіти огороджена та є недоступною для несанкціонованого заїзду транспортних засобів.

Недоступним для сторонніх осіб є і приміщення закладу освіти.У вечірній та нічний час територія освітлюється. Щоденно керівником та робітником здійснюється її огляд. Територія чиста,охайна.

У школі навчається 108 здобувачів освіти, що не перевищує проектної потужності закладу (300 учнів). Усі навчальні приміщення використовуються в освітньому процесі.

            На           ІІ     поверсі          навчаються             учні        початкових              класів,                            приміщення непрохідні, прохід між першим поверхом та другим перекривається під час навчальних занять. Учні базової та старшої школи навчаються на І  та ІІ поверсі.

Навчальні приміщення закладу освіти не розміщені в цокольних та підвальних поверхах.

Наявні спортивні майданчики для здобувачів освіти початкових класів.

Майданчики для занять спортом облаштовані спортивним обладнанням неповністю,обладнання старе,потребує заміни.

У закладі забезпечений комфортний повітряно-тепловий режим. У більшості класів виконуються вимоги до режиму освітлення. У деяких класах(на другому поверсі) неякісне штучне освітлення.

Здійснюється вологе прибирання всіх приміщень. За результатами опитування  батьків (опитано 1-4,5-9 класи – 61 батьків)

Оцінюють  за 4-х бальною шкалою освітнє середовище закладу освіти:

Облаштування території :

1 бал -2 чол., 2 бали – 5 чол.,3 бали – 16 чол.,4 бали – 38 чол.

 Дизайн приміщень (вестибюль, рекреації, актова зала):

1 бал – 3 чол, 2 бали – 1 чол,3 бали – 15 чол,4 бали –42 чол.

Чистота та облаштування навчальних кабінетів:

1 бал -1 чол, 2 бали – 1чол,3 бали –14 чол ,4 бали – 45 чол

Чистота та облаштування туалетних кімнат:

1 бал – 1 чол, 2 бали –3 чол ,3 бали –20 чол ,4 бали – 37 чол.

Чистота та облаштування їдальні:

1 бал – 1 чол, 2 бали –0 чол ,3 бали –12 чол ,4 бали – 48 чол

Температурний режим

1 бал -2 чол , 2 бали –3 чол ,3 бали – 25 чол,4 бали – 31 чол.

На першому поверсі облаштовані внутрішні туалети окремо для хлопчиків та дівчаток (по 1 кабіни), але не мають непрозорих дверей, внутрішній туалет для вчителів та працівників закладу. На ІІ поверсі для здобувачів освіти туалети не облаштовані. На території закладу освіти знаходиться надвірний туалет для здобувачів освіти та працівників закладу. Має два окремих приміщення для хлопчиків та два окремих - для дівчат.

Питний режим дотримується відповідно до вимог здійснення протиепідемічних заходів (всі учні мають індивідуальні пляшки з водою).

Учителі закладу освіти мають своє робоче місце. У коридорі наявні місця для відпочинку учнів.

У закладі наявний 1 навчальний кабінет з інформатики,4 початкових класів, спортивна зала.

Водночас потребує оновлення обладнання майстерні.  Спортивна зала закладу освіти використовується для проведення занять з фізичної культури для учнів 1-9 класів . Разом з тим потребує ремонту спортивна зала.

Навчальні кабінети обладнані засобами навчання в початкових класах,наявне мультимедійне забезпечення. У закладі освіти 8 комп’ютерів, 4 принтери, 1 проектор, 5 ноутбуків, 7 телевізорів. Під час інтерв’ю з

керівником закладу освіти з’ясовано, що вживаються заходи для покращення стану забезпечення навчальних кабінетів, а саме: звернення до засновника щодо забезпечення відповідним обладнанням та дидактичними матеріалами.

Всі (100%) педагогічні працівники під час анкетування зазначають, що регулярно проводять інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності на початку навчальних занять. У кабінетах хімії, фізики,інформатики,біології,майстерні оприлюднені правила поведінки під час навчальних занять. Переважна більшість учнів закладу освіти (98,4%) обізнані з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях. Учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності,пожежної безпеки. Є-журнали реєстрації інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, надання домедичної допомоги, журнали реєстрації нещасних випадків з учнями та працівниками. Проводяться навчання з домедичної допомоги. У закладі освіти розроблений алгоритм дій у разі нещасного випадку із учасниками освітнього процесу, усі педагогічні працівники дотримуються його у разі настання нещасного випадку, що підтверджують результати опитування. Питання охорони праці розглядаються на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові.

Організація харчування у закладі освіти частково сприяє формуванню

культури здорового харчування. Приміщення обідньої зали розраховане на 60осіб, учні харчуються на кількох перервах. Водночас приміщення їдальні потребує ремонту, технологічне обладнання застаріле (витяжка, м’ясорубка), меблі потребують часткового оновлення. У їдальні є перспективне меню,затверджене відповідними службами та щоденне меню, яке доступне учням (розміщене на інформаційному стенді). Більшість здобувачів освіти (80,9%) задоволені якістю приготування страв у їдальні. Переважну більшість (95%) опитаних  педагогічних працівників задовольняють умови організації

харчування у закладі освіти. Більшість батьків (52,5%) задоволені якістю харчування у школі.

У школі використовується неліцензійне антивірусне програмне забезпечення. Переважна більшість (91,2% здобувачів освіти) учасників освітнього процесу обізнані щодо безпечного користування Інтернетом. 3 батьками та здобувачами освіти проводяться інформаційні заходи щодо запобігання кібербулінгу, безпечного користування мережею Інтернет. Доступ до сайтів з небажаним змістом на більшості комп’ютерів обмежено.

У закладі організовується робота з адаптації та інтеграції учнів доосвітнього процесу, педагогічних працівників до професійної діяльності. Практичним психологом проводяться відповідні діагностування,консультації. Практично всі опитані батьки (85%) та більшість педагогів (91%) вказують на позитивні наслідки проведених заходів.

У закладі освіти розроблено,затверджено та оприлюднено на сайті

«Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу», «Порядок реагування на доведені випадки булінгу в Зайцівській гімназії-філії та відповідальність осіб, причетних до булінгу», «План заходів з протидії булінгу». У закладі освіти реалізовуються заходи із запобігання проявам дискримінації.

Переважна більшість (64,7%)опитаних учнів почуваються у безпеці, перебуваючи у школі, 32,4 % стверджують, що їм комфортно у закладі освіти; задоволені освітнім середовищем та умовами праці в закладі освіти всі педагогічні працівники.

Практичним психологом та класними керівниками проводиться відповідна інформаційно-роз’яснювальна робота. Керівництво та педагогічні працівники проходять навчання у формі тренінгів, практичних семінарів з протидії булінгу, до проведення яких залучаються представники правоохоронних органів.

Всі учасники освітнього процесу взаємодіють на засадах взаємоповаги. Педагогічні працівники та керівництво закладу освіти організовують заходи із запобігання порушення правил поведінки (організовано чергування

педагогічних працівників та учнів). Правила поведінки для учнів доступні учням (розміщені на веб-сайті закладу освіти, на інформаційних стендах у класах та коридорах).

Практично всі опитані батьки (85%) зазначають, що ознайомлені з правилами поведінки для учнів. Переважна більшість здобувачів освіти (90%), що взяли участь в анкетуванні, ознайомлені та дотримуються правил поведінки.

У школі здійснюється аналіз причин відсутності учнів на уроках, результати узагальнюються та вживаються відповідні заходи.

У закладі освіти створюються можливість безперешкодного

переміщення територією осіб з порушеннями опорно-рухового апарату.

Коридори, рекреації, запасні виходи не захаращені. Наразі у закладі освіти не навчаються діти; які пересуваються на візку, тому пандуса нема. Забезпечено безбар’єрний доступ до приміщень класних кімнат,пороги відсутні. Наявне контрастне маркування на стінах і підлозі, визначена візуалізація призначень приміщень. Туалетні кімнати не пристосовані для потреб учасників освітнього процесу з особливими освітніми потребами, є пороги.

Дітей з особливими освітніми потребами в закладі нема.

Під час викладання окремих предметів формуються навички здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки здобувачів освіти. Наявне у закладі освіти обладнання та засоби навчання використовуються у

навчально-пізнавальній діяльності для формування ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти.

Освітнє середовище мотивує здобувачів освіти до оволодіння

ключовими компетентностями. Простір закладу освіти містить елементи та осередки, що зацікавлюють здобувачів освіти до пізнавальної діяльності. У

класах НУШ створені осередки для навчальної, художньо-творчої діяльності,осередок для гри,осередок учителя.

Проте у ГПД старі парти, які не регулюються, не надають можливості працювати у групах.

Приміщення та облаштування бібліотеки використовується для проведення культурно-освітніх заходів. Навчальні заняття у бібліотеці не проводяться. Бібліотекар бере участь у місячнику бібліотек. Здобувачі освіти(в основному учні початкових класів) відвідують бібліотеку і беруть участь у запланованих заходах і є активними читачами.

 

Рівні оцінювання за вимогами:

1.Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці – достатній рівень;

2.Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації – достатній рівень;

3.Формування  інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору – низький рівень.

 

 

 

Завідувач філії                                      Рижикова І.І.

 

 

 

Довідка

за результатами оцінювання напряму діяльності

Зайцівської гімназії-філії Кислянського ліцею

«Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти»

 

Результати анкетування педагогічних працівників засвідчили, що всі вчителі використовують рекомендації Міністерства освіти і науки України при розроблені календарно-тематичного планування; 98%-зразки, що пропонують фахові видання, 95%-власний досвід.

Під час спостереження за навчальними заняттями встановлено, що більшість педагогічних працівників використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними уміннями. Вчителі складають завдання, надають консультації, проводять оцінювання результатів навчання.

За результатами опитування педагогів 89% стверджують, що поширюють власний педагогічний досвід у матеріалах та виступах на конференціях, 14% - на освітніх онлайн платформах; 65% - публікують на сайті закладу освіти.

У ході спостереження за навчальними заняттями відмічено, що вчителі сприяють формуванню суспільних цінностей та вихованню патріотизму у здобувачів освіти. Педагогічні працівники використовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі. Переважна більшість опитаних здобувачів освіти (61%) відмічають достатній рівень використання технологій дистанційного навчання у школі.

Організовується навчання з використанням дистанційних технологій в синхронному та асинхронному режимі. Синхронно проводять навчальні заняття через сервіс Zoom. Завдання для занять в асинхронному режимі розміщуються у Viber, Messenger, на сайті закладу у вигляді презентаційних матеріалів, відео та аудіороликів, які супроводжуються питаннями та завданнями, що повинен виконати учень із зазначенням термінів виконання.

Педагогічні працівники забезпечують власний професійний розвиток і підвищення кваліфікації. У закладі наявний план підвищення кваліфікації та


свідоцтва, сертифікати підвищення кваліфікації. Вчителі обирають різні форми підвищення кваліфікації. Основними формами підвищення кваліфікації учителі обирають: онлайн курси, самоосвіту, вебінари та курси ІППО. Педагогічні працівники здійснюють інноваційну освітню діяльність, беруть участь у освітніх проєктах, залучаються до роботи як освітні експерти. Педагоги беруть участь у експертизі електронних версій проекті в підручників для 4 і 8 класів . Директор закладу освіти є освітнім експертом з питань проведення інституційних аудитів.

Педагогічні працівники діють на засадах педагогіки партнерства, співпрацюють з батьками здобувачів освіти з питань організації освітнього процесу, забезпечують постійний зворотній зв’язок. 37% учнів вважають, що їхня думка повною мірою враховується в освітньому процесі, 52% - що вона враховується з окремих предметів.

Спілкування з батьками учнів відбувається у різних формах: індивідуальне спілкування з класним керівником - 93%, батьківські збори -67%, через спільноти в соціальних мережах (47%) та сайт закладу освіти (45%).

У закладі освіти існує практика педагогічного наставництва, взаємовідвідування уроків та інших форм професійної співпраці.100% педагогів зазначили, що в закладі створені всі умови для продуктивної співпраці.

Педагогічні працівники під час провадження педагогічної діяльності дотримуються академічної доброчесності (під час оцінювання результатів навчання здобувачів освіти, при використанні джерел інформації, запобігають списуванню). Педагогічні працівники сприяють дотриманню академічної доброчесності здобувачами освіти. Вони систематично інформують учнів щодо необхідності дотримання основних засад та принципів академічної доброчесності під час проведення навчальних занять та в позаурочній діяльності, використовують диференційовані та різнорівневі завдання, спонукають учнів посилатися на використані джерела при написанні творчих робіт. Результати анкетування підтверджують, що


педагоги інформують здобувачів освіти про дотримання засад академічної доброчесності (це підтверджують своїми відповідями 73 % учнів та 96 % вчителів).

Рівні оцінювання за вимогами:

 

  1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності,використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти –  достатній рівень;
  2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників – достатній рівень;
  3. Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти – достатній рівень;
  4. Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності – високий рівень.

 

Рекомендації:

 

  1. Забезпечувати компетентнісний підхід у викладанні і простежувати наскрізні змістовні лінії.
  2. Поєднувати виховний процес з формуванням ключових компетентностей учнів.
  3. Вдосконалювати навички роботиз ІКТ.
  4. Брати участь в дослідно-експериментальній роботі.
  5. Оприлюднювати публікації, методичні розробки матеріали до навчальних занять на освітніх онлайн-платформах.
  6. Здійснювати просвітницьку роботу щодо важливості дотримання норм академічної доброчесності.
  7. Спланувати підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які викладають предмети не за фахом.

 

Завідувач філії                                         Рижикова І.І.

 

овідка

за результатами оцінювання напряму діяльності

Зайцівської гімназії-філії Кислянського ліцею

«Система оцінювання здобувачів освіти»

 

Під час опитування переважна більшість (69%) педагогічних працівників зазначають, що інформують здобувачів освіти про                                                    критерії оцінювання на початку навчального року, 69% - перед вивченням кожної теми. Більшість опитаних учителів (44%) адаптують критерії МОН до умов роботи закладу освіти, 63% - використовують виключно рекомендації МОН. Результати анкетування батьків засвідчили, що більшість (65% батьків) отримують інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень учнів. 54% опитаних здобувачів освіти зазначають, що завжди отримують цю інформацію; 36%-отримують, але тільки у разі звернення до вчителя.

27% опитаних учнів вказують, що вчителі, в переважній більшості, пояснюють вимоги до оцінювання, аргументують оцінку на прохання учня; 50 % зазначають, що вчителі ще до початку оцінювання завжди пояснюють,за що учень може отримати ту чи іншу оцінку, а після оцінювання завжди її обґрунтовують.

Здобувачі освіти та їхні батьки вважають оцінювання результатів навчання справедливим і об’єктивним (98% і 96% відповідно).

У закладі освіти наявний перспективний план внутрішнього моніторингу результатів навчання здобувачів освіти. На 2022-2023 навчальний рік сплановано моніторинг начальних досягнень учнів за результатами семестрів і навчального року.

Результати моніторингових досліджень розглядаються на засіданнях педагогічної ради. За підсумками моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти.

 

Під час опитування педагогічних працівників з’ясовано, що 79% вчителів використовують підсумкове оцінювання; 64% самооцінювання учнями, 69% -поточне та взаємооцінювання учнів. В анкетуванні вчителі зазначають, що спостерігають особистісний поступ здобувачів освіти. За результатами опитування учнів з’ясовано, що вони отримують зворотний зв’язок від учителів у різних формах, а саме: 63% - стверджують, що більшість вчителів аргументують виставлені оцінки; 72%-вказують, що більшість вчителів аналізує допущені помилки; 47%-зазначають, що більшість педагогічних працівників визначають шляхи покращення результатів навчання; 61%-говорять, що більшість вчителів заохочують до подальшого навчання. 57% опитаних здобувачів освіти схильні до думки, що у закладі їхні навчальні досягнення оцінюють з метою визначення рівня знань.

Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до результатів навчання. Переважна більшість опитаних здобувачів освіти (78%) погоджуються з твердженням, що вчителі вірять в них і в їх успіхи; 85% - що педагоги поважать учнів; 89% - що вчителі допомагають їм на їх прохання.

За результатами анкетування 54% здобувачів освіти відповідально ставляться до навчання та вважають, що заклад освіти сприяє розвитку відповідальності. Переважна більшість (65%) учнів пов’язують свою успішність із власною наполегливістю та працьовитістю; 50% опитаних учнів - із рівнем викладання навчальних предметів; 24%-із допомогою батьків.

Більшість опитаних учнів стверджують, що здійснюють само оцінювання результатів своєї роботи під час навчальних занять.

 

Рівні оцінювання за вимогами:

1.Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень – середній рівень;

2.Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти -

 

достатній рівень;

3.Спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до само оцінювання - достатній.

 

Рекомендації:

 

  1. Забезпечити оприлюднення критеріїв, правил та процедур оцінювання результатів навчання здобувачів освіти з усіх предметів.
  2. Організувати навчальні семінари для педагогічних працівників щодо використання різних прийомів формувального оцінювання.
  3. Розробити критерії оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших, крім класно-урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного, змішаного, групового навчання.
  4. Впроваджувати само оцінювання та взаємооцінювання учнів.
  5. Отримувати постійний зворотній зв'язок від учнів у процесі оцінювання.

 

 

 

Завідувач філії                                       Рижикова І.І.